Spotkanie autorskie z Sonią Solarz – Taciak i Piotrem Taciakiem

dawny Morąg plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu serdecznie zaprasza na spotkanie z autorami książki „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” – Sonią Solarz-Taciak i Piotrem Taciakiem. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Sali wielofunkcyjnej Morąskiej Biblioteki.

„Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” to najnowsza książka o naszym mieście, nawiązująca do jego historii. Autorzy książki to małżeństwo pasjonatów lokalnych dziejów, którzy niejednokrotnie gościli w naszym mieście w roli prelegentów m. in. w Ratuszowych Piwnicach i w Muzeum im. J. G. Herdera opowiadając o przedwojennym Morągu. W spotkaniu będzie również uczestniczył Tadeusz Prusiński, który jest redaktorem książki i również miłośnikiem historii Morąga.

„Dawny Morąg” to albumowa praca ukazująca miasto przed 1945 rokiem, jego dzieje, architekturę i mieszkańców. Na uwagę zasługuje fakt, że książka jest bardzo dobrze opracowana zarówno pod względem merytorycznym jak i edytorskim. A to dzięki Oficynie „Retman” z Dąbrówna, która jest niezwykle zasłużona na polu popularyzacji historii. Album zawiera sto unikatowych ilustracji, opatrzonych bardzo obszernym komentarzem dotyczącym pochodzenia poszczególnych zdjęć.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki po promocyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

dawny Morąg plakat